سه شنبه ١٢ دی ١٣٩٦-١٠:٠٧
سبك هتلداري پايدار با نگرش به منابع اسلامي
نويسندگان: محمّد تقي فعّالي و حميد فلاحتي سال نشر: 1394 نوبت چاپ: اول تعداد صفحات:368
 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

     صنعت گردشگری یکی از بزرگ‌ترین و پربازده‌ترین فعالیت‌های اقتصادی دنیا است. این صنعت به طور مستقیم و غیرمستقیم فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. یکی از مهم‌ترین عناصر این صنعت، هتلداری است.

       كتاب سبك هتلداري پايدار با نگرش به منابع اسلامي با الگوگیری از فرهنگ اصیل اسلامی و با استفاده از رهنمودهای آیات الهی و کلمات پیشوایان دین، صنعت هتلداری را بررسی نموده است. نوشتار حاضر طرح هتل سبز را ارائه كرده است. اين طرح برگرفته از الگوي ديني بوده و متناسب با محيط زيست مي‌باشد.

      اصول بحث در این کتاب شامل دو بخش است؛ بخش اول بایسته‌هایی که ناظر به عوامل، کارمندان، کارکنان و مدیریت هتل است و بخش دوم بایسته‌هایی که ناظر به ساخت سازه و ساختمان هتل است. مطالب این کتاب در سه فصل تنظیم شده است.

      فصل اول كتاب شامل اين موارد مي‌باشد: چیستی، پیشینه و انواع هتل، جایگاه صنعت هتلداری، پیشینه هتلداری در تمدن اسلامی و ایران زمین.

       در فصل دوم با عنوان بایسته‌های هتلداری، خواننده اين مباحث را مشاهده مي‌كند: آراستگی هتل (آراستگي ظاهر کارکنان، آراستگی محیط هتل و آراستگی رفتار کارکنان)، معماری و دکوراسیون هتل (عوامل مؤثر در معماری هتل و طراحی داخلی و فضای سبز آن) و مدیریت و ساماندهی هتل (مدیریت از نگاه اسلام و اصول مدیریت و سازماندهی هتل).

 

      فصل سوم با عنوان آسیب‌های صنعت هتلداري، در بردارنده موضوعات ذيل مي‌باشد: آسیب‌های اخلاقی ـ رفتاری ( اسراف، عدم توجه به حریم خصوصی و تحریک‌های محیطی) و آسیب‌های محیطی (عدم توجه به ساخت مسجد، عدم توجه به بعد فرهنگی ـ معماری و عدم رعایت نکات ایمنی).

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج